Ankara Mutfak Tezgahı

HIZLI TEKLİF AL

   

      Mutfak, geçmişten günümüze kadar insanların yaşam alanlarında en çok zaman ayırdıkları bölüm olmuştur. Mutfağın içinde ise en önemli donanımları arasında mutfak dolabı, mutfak masası ve mutfak gereçleri görünsede aslında olmazsa olmazı mutfak tezgahıdır.Mutfak tezgahında ise birçok alternatif ürün bulunmaktadır. Mutfak tezgahları kullanım alanlarına, yerine göre (işletme; kafe-restourant-pastahane) ve nihai tüketicin isteğine göre değişmektedir. Mutfak tezgahlarında kullanılan ürünler: mermerit, laminant, dekopol, mermer, granit, çimstone ve porselen olarak adlandırılır.

 

     Mutfak tezgahlarında geçmişte alternatif ürünlerin sınırlı olması sebebiyle mermerit tercih edilmiştir. Mermerit tezgah fiyat baz alındığında daha uygun olması sebebiyle tercih edilmiştir, fakat beklenen kalitenin altında kaldığı için alternatif ürünlere yönelim artmıştır. Laminant ve dekopol mutfak tezgahları ise kullanım açısından oldukça zor bir üründür. Çizilme ve çabuk deforme olmasının yanı sıra, yanma ve leke tutma durumları mevcuttur. Granit mutfak tezgahı 20. yy sonlarına doğru doğaltaş sektöründe kabul görmüştür.  Günümüzde gelişmeye devam eden yüksek teknoloji ile birlikte granit mutfak tezgahı kullanımı büyük oranda artmıştır. Granit mutfak tezgahı mutfak tezgahlarında en çok tercihedilen ürün olmasına rağmen alternatif ürünlerin çıkması ve hızla artması sebebiyle zamanla önemini yitirmeye başlamıştır.

 

     Çimstone mutfak tezgahı, hammaddesi kuvars olan ürün sektörünün ilk çıkan markaları arasında yer almaktadır. İlk kullanım olarak: duvar kaplaması, dış cephe kaplaması ve zemin döşemesi yer almaktadır. Kuvars ürünlerin sağlamlığı, cila kalitesi ve kullanılabilirliği genel kabul gördüğünden ana kullanım alanı mutfak tezgahı olmuştur.  Hammaddesinin kuvars olmasından dolayı sektörde bilinen ismi Kuvars kompoze taştır fakat, Çimstone markası ürünün önüne geçmiş ve tüm ÇİMSTONE olarak adşandırılmaktadır. Mutfak tezgahında en çok tercih edilen ürün çimstone’un  antibakteriyel  olması ve su emme direncinin yüksek olmasıdır.  Çimstone mutfak tezgahı  ankara çizilme yönünden en dayanıklı ürün olarak bilinir. Çimstone mutfak tezgahının diğer alternatiflerine göre ısıya daha dayanıklıdır. Çimstone mutfak tezgahları kırılma-çatlama yönünden mermer, granit gibi mutfak mutfak tezgahlarında kullanılan doğaltaşlara göre daha dayanıklıdır. Aynı zamanda çimstone olarak bilinen kuvars kompoze taşlar 2 yıl garanti sunmaktadır.  Tüm bu sebeplerden dolayı günümüzde en çok tercih edilen mutfak tezgahı ürünüdür. Çimstone mutfak tezgahları fiyatları marka ve katolog içerisindeki renk çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat-kalite endeksi tercih edilme sebeplerinin başında gelir.

 

     Porselen mutfak tezgahı ise son yıllarda kullanılan porselen ürünlerinin ebatlarının büyümesi ve dayanıklılığının kabul görmesi sebebiyle mutfak tezgahlarında sık tercih edilen ürünler içinde yer almaktadır. Ankara  Mutfak tezgahları çeşitleri arasında ısıya ve çizilmeye karşı en dirençli ürünlerdir. Porselen ürünler fiyat açısından diğer alternatiflerine göre üst sıralarda kalmaktadır.

 

 

NELER YAPTIK?

Kaliteden ödün vermeden size en iyisini sunmaya söz veriyoruz.
?
Copyright ? 2021 l Designed by webyazilimevi